Esenyurt Psikoteknik Belgesi Esenyurt Psikoteknik

Psikoteknik belgesi ticari araç kullanmak isteyenlerin işe başlamadan önce alması yasal olarak zorunlu bir belgedir. Belgeye sahip olabilmek için simülasyon kullanılarak gözetmenler eşliğinde ölçümler yapılan bir testten geçmek gerekir. Bu test sırasında bazı beceri ve trafik akışındaki muhakeme yeteneği ölçülmektedir. Aynı zamanda oluşacak sorunlar sırasındaki davranış biçimi, öfke kontrolü ölçümleri de yapılmaktadır. Bu sürücünün trafik akışı sırasında uzun yolcularda güveniği açısından gereklidir.

Psikoteknik Belge Nasıl Alınır?

Yapılacak sınavda başarılı olanların alabildiği bir belgedir. Ticari olarak araç kullanmayı meslek edinenlerin belge sahibi olması yasal olarak zorunlu tutulmaktadır. Özel olarak açılan kurslar aracılığı ile sınav kolaylıkla geçilebilmektedir. Belge almak isteyenler Esenyurt psikoteknik eğitim kursu ile iletişime geçerek müfredata uygun şekilde eğitim alabilmektedir. Kurslara düzenli olarak devam edenlerin yapılan sınavda başarı oranlarının yüksek olduğu bilinmektedir.

Belgeyi alabilmek için resim , ehliyet fotokopi ve kimlik fotokopisi ile başvuru yapılmalıdır. Sonrasında verilen eğitimlere düzenli olarak katılmak gereklidir. Özel değerlendirme sistemli simülasyon aracı ile Esenyurt psikoteknik sınava uygun şekilde hazırlanmayı sağlamaktadır. Eğitimler sınavın yapılacağı tarihe kadar tamamlanarak, kursiyer hazır hale getirilmektedir.

 Sınav Hakkında

Sınav bir simülasyon aracılığı ile ve uzman psikologların gözleminde gerçekleşmektedir. Sınavın süresi ortalama 50-60 dakika kadar sürmektedir. Bu sürede motor gelişim becerileri, muhakeme yeteneği, hızlı, doğru karar verme gibi farklı ölçümler yapılmaktadır. Aynı zamanda uzun sürüşlerde oluşabilecek psikolojik baskılara dayanıklılık, öfke kontrolü gibi alanlarda da ölçümler yapılmaktadır. Ölçümlere hazırlıklı girmek için Esenyurt psikoteknik ile iletişime geçebilirsiniz.

Sınav sonucu, sınavın bitiminde görevli psikologlara sorarak öğrenilebilmektedir. İş başvurusu için acil gereken durumlarda ise işverene sonuçlar rapor edilebilmektedir. Başvurudan belgenin alınmasına kadar toplam 3 hafta gibi bir sürede işlemler bitmektedir. Bu süre sınavın başarılı olması durumunda geçerlidir. Belgeyi ise e devlet aracılığı ile de takip edebilir, hak kazanılan belgenin yazılı olarak çıktısını bu yolla alabilirsiniz.

Alınan belgenin geçerliliği 5 yıl olarak belirlenmiştir. 5 yılın sonunda ticari amaçlı araç kullanmaya devam edecek olanlar tekrar belge almak zorundadır. Sınavlar geçen zaman içerisinde yenilenmekte olup tekrar hazırlık aşaması gerektirmektedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Esenyurt Psikoteknik

Kimler Psiko-teknik Belgesi Almalıdır?
Yük veya yolcu taşımacılığı yapan tüm ticari taşıt sürücülerinin ve alkol, ceza puanı ve aşırı hız nedeniyle sürücü belgesine el konulan sürücülerin psiko-teknik belgesi alması zorunludur. 1 Eylül 2019 tarihi itibariyle e-devlette Sağlık Bakanlığı e-İmzalı Psikoteknik Değerlendirme Raporları Sorgulama sayfasında görünmeyen psiko-teknik belgeleri geçersizdir.

Bize Ulaşın

Adres: Beylikdüzü Osb. 3. Cd. No:8 Kat:1 Conner Office Beylikdüzü/İstanbul

Telefon: 0555 000 00 15

E-Posta: info@direksiyondersi.com.tr

Web: https://www.esenyurtpsikoteknik.net